HOTEL FORTUNA CITY

projektové práce: 2017-2018

Projekt řeší celkovou rekonstrukci stávajícího hotelu na Praze 10, celý hotel bude zmodernizován a doplněn o současné technologie, zcela nově jsou navrženy vstupní prostory hotelu.        

Stávající hotel vnímáme jako dva jednoduché kvádry spojené letmými lávkami v patrech, mezi kterými prochází níže popsaná „městská pěší zóna“ s lehkou prosklenou střechou, odlehčující střed domu a vytvářející atraktivní prostor, který je reminiscencí ulice s členitým parterem, střídáním materiálů, barvy i měřítka otvorů.

Hlavní myšlenou vstupních prostor hotelu  je vytvoření nové komunikační linie, která plynule spojí veřejný prostor před hotelem s hotelovou lobby. Vzniká pěší osa, „ulice“, která je synonymem městského života plného atrakcí, míst k zastavení, obchodních příležitostí i schůzek. Tento kultivovaný městský prostor návštěvník hotelu potkává již při příchodu a provede ho až do vnitřní části hotelu, kde se „ulice“ stane krytou pasáží. Tato architektonizovaná hotelová hala je zároveň díky nové lehké prosklené střeše dobře viditelná i z hotelových pater a tvoří tak pohledovou atrakci.

seznam lidí, kteří spolupracovali na projektu

 
cz | en