ANENSKÉ NÁMĚSTÍ

projektové práce: 2016
2018-0

Jeden s nejstarších městských prostorů pojmenovaný podle Anenského kláštera řádu dominikánek, který sem byl přenesen v roce 1313. Prostor je definován průčelím řady významných domů, kromě budovy bývalého konventu to jsou Milevský dům historicky známý jako Divadlo Na Zábradlí, a především severní cíp objektu č.p. 208, Paláce Pachtů z Rájova. Náměstí je průnikem ulic Anenské, Stříbrné, Zlaté a ulice Na Zábradlí. Anenské náměstí sloužilo výhradně jako parkoviště. Prostor nebyl užíván způsobem, který by odpovídal jeho významu a poloze. Novým konceptem bylo vytvořit víceúčelový prostor v blízkosti významných budova Pachtova paláce a Divadla Na Zábradlí, regulovat parkování tak, aby okolní domy měly prostor a nebyly vizuálně zastíněn

seznam lidí, kteří spolupracovali na projektu

 

Jeden s nejstarších městských prostorů pojmenovaný podle Anenského kláštera řádu dominikánek, který sem byl přenesen v roce 1313. Prostor je definován průčelím řady významných domů, kromě budovy bývalého konventu to jsou Milevský dům historicky známý jako Divadlo Na Zábradlí, a především severní cíp objektu č.p. 208, Paláce Pachtů z Rájova. Náměstí je průnikem ulic Anenské, Stříbrné, Zlaté a ulice Na Zábradlí.

Anenské náměstí sloužilo výhradně jako parkoviště. Prostor nebyl užíván způsobem, který by odpovídal jeho významu a poloze. Novým konceptem bylo vytvořit víceúčelový prostor v blízkosti významných budova Pachtova paláce a Divadla Na Zábradlí, regulovat parkování tak, aby okolní domy měly prostor a nebyly vizuálně zastíněny. 

Důraz je kladen na významná propojení – nástup do divadla Na Zábradlí, průchod pasáží do dvora Pachtova paláce a vstup do Stříbrné uličky. Vzniká celkem 23 stání, s výjimkou dvou jsou všechna kolmá. V projektu je uvažováno s využitím náměstí pro příležitostné akce, hudební produkce spojené s dramaturgií Divadla Na Zábradlí, víkendové sezónní trhy propojené s programem ve dvoře Pachtova paláce a Jiráskova domu a další.

cz | en